גילוון קר

 
זקוקים לשירותי גלוון? הגעתם למקום הנכון! חברת אלקטרו כימי מספקת שירותי ציפוי מתכות באבץ, כבר למעלה מ- 33 שנה. במהלך שנות פעילותנו סיפקה החברה את שירותיה למגוון רחב של לקוחות – מסגריות, חברות גדולות ועסקים פרטיים.

לקבלת ייעוץ מקצועי בנושא גלוון קר, חייגו עכשיו: 9346869 - 03
 
גילוום חם וקר
 

מהו גלוון?

 
מדובר בתהליך כימי של ציפוי מתכות באמצעות אבץ חמצני (ZnO). קיימות 2 שיטות לביצוע תהליך זה:

  1. גילוון חם – חלקי הברזל עוברים ניקוי כימי על ידי חומצות ובסיסים לצורך ניקוי השומנים והקורוזיה ולאחר מכן מוכנסים לאמבט של אבץ מותך בטמפרטורה של 460 מעלות. עם הוצאת החלקים מהאבץ, החומר מתקרר על חלקי הברזל וכך מתקבל הציפוי. היתרון הגדול של הגילוון החם הוא בעמידותו לאורך שנים בתנאי אקלים קשים וזאת בשל שכבת האבץ העבה המתקבלת על פני המוצר.
  2. גילוון קר – חלקי הברזל עוברים תהליכי ניקוי כימיים על ידי חומצות ובסיסים לצורך ניקוי השומנים והקורוזיה שעל פני החלקים. בסיום תהליך הניקוי, החלקים מוכנסים לאמבט נוזלי אשר בו נעשה תהליך הציפוי בצורה חשמלית. הדבקות של האבץ בחשמל נקראת בשפה המקצועית אלקטרוליזה. גילוון קר ניתן לקבל גם בגוון צהוב.

השוני העיקרי בין הסוגים שציינו הוא בעובי שכבת ההגנה שנוצרת ובאורך המתכת איתה ניתן לעבוד. בגילוון חם השכבה שנוצרת עבה יותר וניתן לצפות מתכות באורך של עד 6 מטרים. השיטה הקרה מתאימה יותר לפחים שטוחים או לאביזרי מתכת דקים באורך של עד 5 מטרים, שהחום עלול לפגוע בהם. בנוסף את הנטיפים שנוצרים בעת שימוש בגלוון חם צריך לשייף, בעוד שבגלוון הקר הם כלל אינם נוצרים ונוצרת שכבה חלקה ואחידה.
 

יתרונות הגלוון

 
תהליך זה נועד על מנת למנוע שיתוך (אפקט כימי שבו ברזל ופלדה מתאכלים ומתבלים ומתחילים לצבור חלודה). השיתוך נובע למעשה בכלל בשל חמצון של המתכת, אך ברגע שעוטפים אותה בשכבת המגן של האבץ - החמצון נמנע.

צוות המומחים של חברת אלקטרו כימי ישמחו להעניק לכם שירות אדיב ומקצועי.
לקבלת פרטים נוספים – צרו עמנו קשר עוד היום!

 
 
אולי יעניין אותך גם
 
 
 
 
 
מעקות ברזל
 
3 דקות קריאה